Sprawozdanie z Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego - Szyldak 2016

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Szyldaku w dniu 16 kwietnia 2016r. odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – Szyldak 2016. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim. W turnieju mogli wziąć udział absolwenci Szkoły Podstawowej w Szyldaku, młodzież i dorośli z miejscowości: Szyldak, Grabin, Grabinek, Ostrowin i Wyżnice. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 10 uczestników. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów. Każdy uczestnik rozegrał 9 gier. W całych zawodach odbyło się 45 pojedynków. W niektórych grach losy zwycięstwa decydowały się w trzecich setach. Głównym sędzią i współorganizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego miejscowej szkoły – Mariusz Walczak. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej piłeczki. Turniej odbył się w miłej atmosferze. Zawodnicy byli dopingowani przez licznych miejscowych kibiców. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Mariusz Walczak, który wygrał wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajął Marcin Skonieczka z Szyldaka, który przegrał tylko ze zwycięzcą turnieju. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Marter z Grabinka. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Grzegorz Kowalski – IV miejsce, Damian Kuntze – V miejsce, Jarosław Mucha – VI miejsce, Marcin Kowalski – VII miejsce, Aleksander Żabiełowicz – VIII miejsce, Oliwia Ryczkowska – IX miejsce oraz Wojciech Kosek – X miejsce. Zawodnicy, którzy stanęli na podium i zajęli miejsca IV – VI otrzymali pamiątkowe okazałe puchary i statuetki ufundowane przez organizatora imprezy – Urząd Gminy w Ostródzie. Nagrody w zastępstwie Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa wręczył Sołtys Szyldaka i Radny Rady Gminy – Marek Szostek. Podziękowania za pomoc w organizowaniu turnieju należą się również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Szyldaku – Robertowi Pestkowskiemu oraz inspektorowi Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Ostróda – Waldemarowi Cieślukowi.

Szyldak, dn. 18.04.2016r.            Nauczyciel wychowania fizycznego    Mariusz Walczak