GALERIA


FESTYN RODZINNY Z OKAZJI "DNIA DZIECKA" W SZYLDAKU


   W dniu 07.06.2019r. o godzinie 17:00 w Szyldaku na placu przed Szkołą Podstawową odbył się Festyn Rodzinny z okazji "Dnia Dziecka".
   W tym roku organizacja festynu to dzieło wspólne: Szkoły Podstawowej, Rady Rodziców, Sołectwa Szyldak, Grabina i Ostrowina. Na ten cel Sołectwa przeznaczyły część Funduszu Sołeckiego.
Przy pięknej pogodzie w festynie uczestniczyły licznie dzieci z rodzinami oraz mieszkańcy w.w. sołectw.    Imprezę zaszczycił swoją obecnością Z-ca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau i Radny Powiatu Ostródzkiego Piotr Błaszkiewicz, który zasponsorował puchary i medale za udział w konkursach sportowych. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, organizatorów i dzieci przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Roberta Pestkowskiego głos zabrali sołtysi: Szyldaka, Grabina i Ostrowina oraz Z-ca Wójta Grzegorz Kastrau i Radny Piotr Błaszkiewicz.
   Uczestnicy festynu podziwiali popis tańca w wykonaniu dzieci pod kierunkiem dwóch instruktorek. W dalszej części imprezy odbyły się liczne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, które przygotował i poprowadził Mariusz Walczak. Niezwykłe zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych wzbudzili swoimi konkursami, tańcami i wspólną zabawą przybyli animatorzy z firmy "Grajdołek" z Ostródy. Ponadto licznie oblegana była zjeżdżalnia dmuchana, stanowiska malowania twarzy oraz kręcenia balowów. Za udział w konkursach sportowych wręczane były puchary, medale i nagrody w postaci słodyczy. Uczestnicy festynu chętnie korzystali z przygotowanego poczęstunku: z grila, słodkich wypieków, napojów i lodów. Dzieciom zasponsorował kolorową watę cukrową Radny Gminy Ostróda Leszek Muraszko. Piękny i bogaty wystrój placu imprezy, puszczanie kolorowych balonów oraz przygotowanie programu całego festynu to zasługa Pedagoga Szkolnego Pana Janusza Wiercińskiego. Festyn ku zadowoleniu wszystkich uczestników trwał do godziny 21:00.


www.geo.ostroda.pl